RU UA EN

Відеоконференції


Відеоконференції

Мета впровадження відеоконференцзв'язку

Для впровадження відеоконференцзв'язку керівнику (особі, що приймає рішення) організації необхідно визначити головну мету застосування: проведення нарад, підбір персоналу, оперативність при прийнятті рішень, здійснення контролю, дистанційне навчання, консультація лікарів, проведення судових засідань, допит свідків і так далі.

При цьому необхідно враховувати основні правила відеоконференцзв'язку:


Відеоконференції високої чіткості

Клас високої чіткості (англ. High Definition або англ. HD) з'явився у зв'язку з випуском на ринок систем ВКС з більш високою роздільною здатністю, ніж 4CIF, тобто здатність HD (1280х720), яке вимагає в кілька разів більше пікселів для побудови зображення в порівнянні зі стандартною відеоконференцзв'язком, і, відповідно, для її передачі необхідна більш висока швидкість.

Появі відеоконференції високої чіткості сприяло декілька факторів:


Термін High Definition ніяким стандартом не визначається. Він з'явився як маркетингове поняття, що припускає передачу відеозображення з роздільною здатністю вище 4CIF і його супровід більш якісним звуком. Якість зображення рівня HD може бути отримано при ширині каналу не менше 1 Мбіт / с. При відсутності необхідної смуги пропускання технологія HD дозволяє адаптуватися під існуючий канал зв'язку, тобто якщо смуги пропускання недостатньо для підтримки якості HD, то система відеоконференцзв'язку не відмовиться працювати, а просто автоматично підбере відповідну швидкість роботи стандартної якості.


Телеприсутність (TelePresence)

Телеприсутність (англ. TelePresence) - технологія проведення сеансів відеоконференцзв'язку, що забезпечує максимально можливий ефект присутності. Практично це і є сукупність класу відеоконференції високої чіткості у комплексі з іншим обладнанням.

Невеликі відмінності від обладнання відеоконференцзв'язку високої чіткості:


Завдяки технології телеприсутності стали доступними наступні можливості: